Plener ślubny - krok po kroku

PLENER ŚLUBNY – KROK PO KROKU

Plener ślubny jest niezwykłą wisienką na torcie, dopełniającą zdjęcia z reportażu ślubnego. To wyjątkowy czas na sesję, którą będziecie wspominać jeszcze przez długie lata. Za czasów naszych rodziców na topie były plenery w okolicy, gdy podczas wesela Para Młoda wyjeżdżała z fotografem na 2-godzinne fotografowanie. Zdecydowanie gonił ich wtedy czas, żeby zdążyć na własną imprezę ślubną. Obecnie jednak wiele się zmieniło, przez co mamy pewien komfort pod względem umówienia pleneru w inny dzień, nie tracąc przy tym świetnej zabawy na sali weselnej.
Kiedy już ochłoniecie ze ślubnych emocji, warto od razu umówić się z fotografem na konkretny termin. Im szybciej to zrobicie – tym lepiej. Im dłużej będziecie to odwlekać, tym z czasem wypali się wasza motywacja. Zaznaczmy, że jest to ostatnia okazja, żeby ubrać suknię ślubną wraz z garniturem, oraz poczuć się znów wyjątkowo. W sezonie letnim fotografowie jak i kamerzyści zwykle mają bardzo dużo pracy i najczęściej takie sesje wykonują w tygodniu.

Jaka godzina będzie więc odpowiednia?

Jeśli traficie na pochmurny dzień, sesję można zorganizować rano lub w południe. W przypadku ostrego słońca, najlepsze będą godziny popołudniowe, kiedy promienie stają się już delikatniejsze i będą Was otulać swoim delikatnym światłem. Jeżeli się Wam poszczęści, to pod koniec niebo nabierze pomarańczowo-różowych barw. Z kolei jeśli jesteście odważni, możecie wybrać się na tę sesję także o wschodzie słońca, kiedy delikatne miękkie promienie słoneczne wprowadzą do Waszych zdjęć magiczną aurę.

Żeby sesja była udana trzeba się do niej przygotować – jak?

Sesję plenerową faktycznie potraktujcie jako okazję do wyszykowania się tak, jak w dniu ślubu. Takiej okazji już więcej nie będzie! W związku z tym, Panna Młoda powinna powtórnie zadbać o makijaż i upięcie włosów. Jest to niesamowicie ważne, ponieważ oglądając późniejsze zdjęcia, coś, co na pierwszy rzut oka jest niezauważalne, nadaje fotografii niesamowitego klimatu. To nie tylko kwestia kolorów nadanych podczas obróbki, ale głównie tego, że Młodzi wyglądają idealnie, jakby dopiero co wyszli sprzed ołtarza. Odpowiedni makijaż i fryzura na plenerze dodadzą pewności siebie nie tylko kobiecie, ale i jej ukochanemu. Należy też pamiętać, że o ile bez profesjonalnego upięcia włosów (kiedy może rozwiać je wiatr), wszystko będzie w porządku, tak bez makijażu, jego brak zostanie szczególnie uwydatniony bezlitosnym obiektywem aparatu. A ponieważ zdjęcia z pleneru wylądują w ramkach na komodzie czy w albumie, gdzie każdy będzie miał na nie wgląd – warto o tym pomyśleć.

„Nie potrafimy pozować” – co w takim przypadku?

Jadąc na plener rozluźnijcie się, to czas tylko dla Was i nikt Was nie będzie gonił. Z fotografem mieliście okazję poznać się (prawdopodobnie) już na sesji narzeczeńskiej, a później w dniu ślubu, więc wycieczka powinna odbyć się w miłej atmosferze, nastawiając pozytywnie na resztę dnia. Na spotkanie możecie zabrać ze sobą foto-inspiracje z plenerów znalezionych w sieci, żeby pokazać je fotografowi przed rozpoczęciem. Rozmowa i przedstawienie własnych oczekiwań są tu kluczowym aspektem, który profesjonalista weźmie pod uwagę, dbając o Wasze ustawienie. W przypadku naszych realizacji mamy znacznie ułatwienie – jesteśmy we dwójkę, dzięki czemu na własnym przykładzie przedstawiamy określoną pozę, a Para Młoda ma za zadanie ją odwzorować, uzyskując efekt finalny zdecydowanie szybciej. W trakcie sesji, słuchajcie cennych rad i wskazówek, gdyż to fotograf najlepiej wie, co doskonale prezentuje się w kadrach.

Wszystkie pary mają ten sam dylemat – gdzie zrealizować sesję poślubną?

Zastanawiając się nad tym, weźcie pod uwagę przestrzeń, w której czujecie się najbardziej komfortowo, niezależnie, czy będą to góry, las, jezioro, morze, czy nawet zamek. Przed wyborem zapytajcie samych siebie, czy lepiej czujecie się w otoczeniu natury? A może preferujecie sesję miejską na rynku w Krakowie? Wiele par decyduje się na ciche i spokojne miejsca, z dala od ludzi, by móc bez skrępowania i gapiów oddać się sesji w stu procentach. Miejsce powinno być też uzależnione od Waszych strojów, co oznacza, że suknia typu „księżniczka” idealnie wpasuje się w klimat zamku, ale ten sam krój w łąkach czy zbożu, już nie będzie tak dobrze wyglądać. Zapytajcie swojego fotografa jakie miejsca najczęściej wybierają Pary Młode na swój plener. Większość fotografów ma swoje ulubione, ciekawe i oryginalne miejsca, w które zabiera nowożeńców. Oczywiście nie zawsze musicie sugerować się taką listą. Jeśli tylko macie swoje ulubione miejsce zaproponujcie je swojemu fotografowi.

Co zabrać ze sobą?

• Lusterko – żeby w trakcie sesji móc skontrolować stan fryzury czy make-up;

• Bibułki matujące – sesje w miesiącach letnich często są wykonywane w upalne dni, a twarz szybko się poci. Dzięki bibułkom szybko poprawicie np.błyszczące czoło;

• Butelkę wody;

• Wygodne buty – w szczególności, gdy na sesję trzeba będzie pójść w góry. Pani Młoda pod suknię może założyć trampki lub buty górskie: wygodne i przede wszystkim bezpiecznie;

• Bukiet ślubny – w przypadku, gdy sesję plenerową będziecie realizować kilka dni po ślubie, może uda się przetrzymać bukiet, który ostatecznie uzupełni kilka ujęć.

plener ślubny dlaczego warto

plener ślubny na słowacji

plener ślubny jak zrobić

plener ślubny dla każdego

plener ślubny jesien

plener ślubny krok po kroku

plener ślubny góra zborów

plener ślubny

plener ślubny w rzeszowie

plener ślubny w łańcucie

plener ślubny storczykarnia

plener ślubny oranżeria

plener ślubny w mosznej

plener ślubny na zamku w mosznej

plener ślubny - propozycje

Zobacz również nasz autorski poradnik “Ślub i Wesele bez spiny”.

Plener ślubny – dlaczego warto go zrobić

Poradnik ślubny
ŚLUB I WESELE BEZ SPINY