Plener ślubny na podkarpaciu

Oryginalne miejsca na plener ślubny na Podkarpaciu

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, gdzie zorganizować plener ślubny w województwie podkarpackim, nie jesteście sami – to pytanie zadaje praktycznie każda para młoda mieszkająca w tym regionie. Odpowiedź nie przychodzi łatwo, bowiem miejsc przeznaczonych do ślubnej sesji zdjęciowej jest tu całe mnóstwo!

Dlatego też przygotowaliśmy listę wartych uwagi przestrzeni na Podkarpaciu wraz z przykładowymi kadrami, jakie można tam uzyskać. Są to głównie propozycje, które cieszą się popularnością wśród naszych par młodych. A ponieważ na Podkarpaciu mamy naprawdę wiele urokliwych miejsc, które na hasło sesja ślubna stają się doskonałą scenerią fotograficzną – zapraszamy do skorzystania z naszych wskazówek!

A więc gdzie wybrać się na sesję plenerową na Podkarpaciu? 

Zamek w Łańcucie

Chyba nie ma osoby, która by o nim nie słyszała, ponieważ ściąga tutaj ogrom turystów z całej Polski i zagranicy. Nie bez przyczyny – Zamek w Łańcucie to była rezydencja magnacka, która pochwalić się może niesamowitym kompleksem zamkowo-parkowym. Spacer alejkami parku to istna uczta dla oczu, a ogrody znajdujące się wokół perfekcyjnie wpasowują się w klimat ślubnych zdjęć.

Miejsce to będzie tłem naprawdę pięknej sesji plenerowej, ponieważ podczas jednego pobytu nie sposób zawitać w każdą aleję. Mamy więc pewność, że plenerowe zdjęcia będą jednymi z najbardziej niepowtarzalnych!

Park oraz zamek cieszą się popularnością niemalże przez cały rok. Można tu spotkać niejedną parą młodą, ale nie jest to powód do obaw – każdy znajdzie tu przestrzeń dla siebie.

plener ślubny na podkarpaciu - zamek w łańcucie plener ślubny na podkarpaciu - zamek w łańcucie plener ślubny na podkarpaciu - zamek w łańcucie plener ślubny na podkarpaciu - zamek w łańcucie plener ślubny na podkarpaciu - zamek w łańcucie plener ślubny na podkarpaciu - zamek w łańcucie 

Storczykarnia w Łańcucie

Storczykarnia będzie świetną alternatywą na plenerową sesję ślubną, kiedy pogoda za oknem nie rozpieszcza. Gdy na dworze szaro, buro i ponuro, Storczykarnia to idealne miejsce, by zaznać odrobiny tropików! Jest to niewielka szklarnia z mnóstwem zieleni, w której uświadczymy wiele odmian storczyków i innych egzotycznych roślin.

Choć Storczykarnia nie oferuje tak dużej przestrzeni jak łańcucki Zamek, to ograniczona jest wyłącznie wizją fotografa ślubnego. My czujemy się tam niezwykle komfortowo i nic nie stoi nam na przeszkodzie, by wykonać plenerową sesję w tym ciekawym miejscu. W dodatku bardzo lubimy tam wracać; towarzystwo korzystnej temperatury wewnątrz Storczykarni aż prosi się o możliwość zrealizowania sesji ślubnej! Nieważne, czy będzie to jesienna sesja, czy plener ślubny zimą; każda okazja będzie dobra na wymarzoną sesję ślubną w Storczykarni Łańcut.

Plener ślubny na podkarpaciu - storczykarnia Plener ślubny na podkarpaciu - storczykarnia Plener ślubny na podkarpaciu - storczykarnia Plener ślubny na podkarpaciu - storczykarnia Plener ślubny na podkarpaciu - storczykarnia Plener ślubny na podkarpaciu - storczykarnia 

Zamek w Krasiczynie

Jeśli mowa o niezapomnianej sesji ślubnej, Zamek w Krasiczynie będzie ku temu idealnym obiektem! Tutaj nie ma zwykłych par młodych, są wyłącznie prawdziwe pary królewskie – być może dlatego jest tak uwielbiany przez większość nowożeńców.

Lokalizacja miejsca Zamku oferuje cały ogrom zielonej przestrzeni i zapierający dech w piersiach dziedziniec, który jest punktem obowiązkowym do odhaczenia. Tutaj nie ma rzeczy przypadkowych – imponujące są nawet zamkowe schody, które także umożliwiają wykonanie fantastycznych kadrów. Plener ślubny może okazać się tu szczególnie trafnym wyborem; cztery zamkowe baszty widoczne wśród zamkowych murów w połączeniu z odpowiednią stylizacją mogą stworzyć naprawdę spektakularny efekt zdjęciowy!

Miejsce to jest na tyle popularne wśród par młodych, że należy przygotować się na towarzystwo. Ilekroć się tam pojawiamy, zawsze trafiamy na realizację kolejnej wyjątkowej sesji w wykonaniu naszych kolegów i koleżanek z branży.

Co ciekawe, w kaplicy Zamku odbywają się również śluby i wesela. Kto wie, może następnym razem będziemy tworzyć tu reportaż ślubny?

Plener ślubny na podkarpaciu - Zamek w Krasiczynie Plener ślubny na podkarpaciu - Zamek w Krasiczynie Plener ślubny na podkarpaciu - Zamek w Krasiczynie Plener ślubny na podkarpaciu - Zamek w Krasiczynie Plener ślubny na podkarpaciu - Zamek w Krasiczynie Plener ślubny na podkarpaciu - Zamek w Krasiczynie

Zamek w Baranowie Sandomierskim

Prawdziwa perła renesansu ze wspaniałym dziedzińcem otoczonym arkadami? To właśnie Zamek w Baranowie Sandomierskim. Dokładna lokalizacja miejsca – nad prawym brzegiem Wisły -sprawia, że nazywany jest również Małym Wawelem.

Za niesamowite zdjęcia ślubne odpowiada w tym miejscu cisza i spokój, dzięki którym możemy pracować w pełnej harmonii. Jesteśmy pewni, że atmosfera panująca wokół Zamku pozytywnie sprzyja sesji ślubnej – to jedno z niewielu miejsc, gdzie można poczuć zamkowy patos. Wszystko dzięki temu, że niegdyś był to obiekt średniowiecznego obronnego dworu rycerskiego.

W okresie letnim na dziedzińcu także organizowane są przyjęcia i wesela, w związku z czym wykonanie typowej sesji ślubnej może być nieco utrudnione. Warto więc rozważyć sesję ślubną, uwzględniając komnaty – takie wyjątkowe miejsca mogą dodatkowo wzbogacić Wasz album.

Plener ślubny na podkarpaciu - Zamek w Baranowie Sandomierskim Plener ślubny na podkarpaciu - Zamek w Baranowie Sandomierskim Plener ślubny na podkarpaciu - Zamek w Baranowie Sandomierskim Plener ślubny na podkarpaciu - Zamek w Baranowie Sandomierskim Plener ślubny na podkarpaciu - Zamek w Baranowie Sandomierskim Plener ślubny na podkarpaciu - Zamek w Baranowie Sandomierskim

Okoliczne lasy i stawy Brzeźnik

Czasem nie trzeba przejeżdżać wielu kilometrów, żeby znaleźć idealne miejsce sesji ślubnej. Wystarczy sam spacer po lesie z wykorzystaniem okolicznej natury. Będzie to wspaniała przestrzeń rustykalnej sesji ślubnej, gdzie odnajdą się wszelkie stylizacje boho, jak i te stawiające na symbiozę z fauną i florą.

Wykonać sesję możemy w okolicznych lasach, które cieszą oko wyniosłymi koronami drzew lub w bliskim sąsiedztwie stawów, które staną się perfekcyjnym tłem uwieńczenia sesji ślubnej.

Atutem sesji ślubnej w tym miejscu są towarzyszące nam cisza i spokój, bez grama turystów i innych rozpraszaczy. Przestrzeń ta z pewnością zaowocuje niesamowitymi ujęciami, w które będziemy mogli włożyć 110% naszej pracy.

Plener ślubny na podkarpaciu - Stawy Brzeźnik Plener ślubny na podkarpaciu - Stawy Brzeźnik Plener ślubny na podkarpaciu - Stawy Brzeźnik Plener ślubny na podkarpaciu - Stawy Brzeźnik Plener ślubny na podkarpaciu - Stawy Brzeźnik Plener ślubny na podkarpaciu - Stawy Brzeźnik

Arboretum Bolestraszyce

Zmysłowe ogrody, które pobudzają do życia każdego odwiedzającego, sięgają historią XV stulecia. Znajdziemy tam aleje poświęcone pamięci znanych przyrodników i ludzi kultury związanych z Ziemią Przemyską okalane francuskim klimatem pozytywistycznym. Arboretum zaskakuje ciekawym zagospodarowaniem terenu, wiklinowymi rzeźbami wynurzającymi się z wody oraz wieloma gatunkami roślin.

Lokalizacja miejsca sprawia, że planując sesję ślubną mamy do wykorzystania cały zasób pomysłów. Przechadzka po bajkowych mostach wśród zielonych łuków i roślinności dającej o sobie znać na każdym kroku zdecydowanie wpłynie na ilość zdjęć z naszym obiektywie. Do dyspozycji mamy również Ogród Sensualny, który plenerową sesję ślubną wzbogaci o dodatkowe doznania.

Plener ślubny na podkarpaciu - Arboretum Bolestraszyce Plener ślubny na podkarpaciu - Arboretum Bolestraszyce Plener ślubny na podkarpaciu - Arboretum Bolestraszyce Plener ślubny na podkarpaciu - Arboretum Bolestraszyce Plener ślubny na podkarpaciu - Arboretum Bolestraszyce Plener ślubny na podkarpaciu - Arboretum Bolestraszyce

Rezerwat Prządki

Monumentalne skamieliny owiane legendą. Mówi się, że panny dworskie z pobliskiego zamku które niegdyś przędły w święto, łamiąc tym samym zakaz – zamienione zostały w skały piaskowcowe. Okolica znajduje się na północ od Krosna, oferując efektowne widoki skał, z których jedna liczy aż 18 metrów wysokości, rozciągając się na 30 metrów wszerz. Dotarcie do miejsca wykonywania sesji z parkingu zajmuje zaledwie 5 minut.

Ułożone w niebanalnych kompozycjach skały są doskonałym krajobrazem na plenerową sesję zdjęciową. Skaliste widoki otoczone są widowiskowymi lasami, które wprost zachęcają, by zrobić sesję w tym intrygującym miejscu.

Plener ślubny na podkarpaciu - Prządki Plener ślubny na podkarpaciu - Prządki Plener ślubny na podkarpaciu - Prządki Plener ślubny na podkarpaciu - Prządki Plener ślubny na podkarpaciu - Prządki Plener ślubny na podkarpaciu - Prządki

Folwark Hulaj Dusza w Chmielniku

Sala weselna w formie namiotu również sprawdzi się w realizacji pleneru ślubnego stylem boho/rustykalnym. Bogato zdobione wnętrze, w którego dekoracjach zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia, zyskuje niepowtarzalną aurę w kadrach.

Wykonanie sesji staje się tu jeszcze prostsze, bowiem obiekt jest w pełni zadaszony. Jest to zatem dobra alternatywa dla niepogody, a gdy warunki atmosferyczne będą nam sprzyjać – skorzystać możemy ze specjalnie przygotowanego obejścia Folwarku. Hulaj Dusza zapewnia swoistą oryginalność i nietuzinkowość zdjęć, co jest zdecydowaną zaletą sesji plenerowych w tej lokalizacji.

Plener ślubny na podkarpaciu - Folwark Hulaj Dusza Plener ślubny na podkarpaciu - Folwark Hulaj Dusza Plener ślubny na podkarpaciu - Folwark Hulaj Dusza Plener ślubny na podkarpaciu - Folwark Hulaj Dusza Plener ślubny na podkarpaciu - Folwark Hulaj Dusza Plener ślubny na podkarpaciu - Folwark Hulaj Dusza

Polańczyk i Solina

Coś dla miłośników żaglówek. Wbrew pozorom romantyczna fotografia ślubna może powstać także na wodzie!

Jeśli tylko pozwala nam na to odwaga pary młodej, zawsze bardzo chętnie udajemy się w to miejsce pełne rozległych wód i roślinności. Tak jak standardowo sesja ślubna odbywa się na lądzie, tutaj zyskujemy wizualną przewagę w obiektywie. Nie mamy wątpliwości, że zdjęcia wykonane w tej okolicy będą wynikiem wyjątkowej sesji ślubnej, która przyniesie piękne wspomnienia już na samą myśl o Polańczyku i Solinie!

Plener ślubny na podkarpaciu - Jezioro Solina Plener ślubny na podkarpaciu - Jezioro Solina Plener ślubny na podkarpaciu - Jezioro Solina Plener ślubny na podkarpaciu - Jezioro Solina Plener ślubny na podkarpaciu - Jezioro Solina Plener ślubny na podkarpaciu - Jezioro Solina

Bieszczady

Jeśli z kolei lubujecie się w trekkingu i górach – sesja ślubna w Bieszczadach przy blasku zachodzącego słońca będzie ku temu dobrą okazją!

Warto pamiętać, że choć wiele par marzy o sesji w Bieszczadach przy zachodzie słońca, jest to wyprawa praktycznie na cały dzień. Na potrzeby sesji ślubnej, oprócz dojazdu, należy jeszcze pokonać około 1-2h szlakiem w górę, aby dotrzeć na szczyt wraz z niezbędnym ekwipunkiem – mowa oczywiście o strojach.

Niemniej klimat mówi tu sam za siebie. Szczególnie jesienią, kiedy kolory nabierają złocistych barw, plenerowe zdjęcia ślubne bronią się niemal same. Pomimo trudności, gorąco zachęcamy, aby właśnie tutaj mogła się odbyć sesja ślubna w naszym wykonaniu.

Plener ślubny na podkarpaciu - Bieszczady Plener ślubny na podkarpaciu - Bieszczady Plener ślubny na podkarpaciu - Bieszczady Plener ślubny na podkarpaciu - Bieszczady Plener ślubny na podkarpaciu - Bieszczady Plener ślubny na podkarpaciu - Bieszczady

Województwo podkarpackie oferuje naprawdę różnorodne miejsca, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie są to na pewno wszystkie lokalizacje na stworzenie ślubnego pleneru – jednak najczęściej wybierane obiekty przez pary młode.

Przy wyborze miejsca realizacji sesji ślubnej przede wszystkim zwróćcie uwagę na to, abyście to WY czuli się dobrze w określonej lokalizacji. Dlaczego?

Ponieważ każdy z nas się różni – nie tylko preferencjami, ale i strojami, z których nie wszystkie wpasują się w klimat eleganckiej sesji ślubnej, romantycznej sesji plenerowej czy też w plener ślubny jesienią lub zimą. Warto o tym pamiętać.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje Wam się spodobają i znajdziecie wśród nich swojego faworyta 🙂

Sprawdź również:

Miejsca na plener ślubny w Polsce